התקשרו היום 052-8224-984

למה לקחת את ילדי לאבחון דידקטי?

הרבה הורים שואלים אותי למה לקחת את ילדי לאבחון דידקטי? ואני מנסה להסביר להם כי מחקרים רבים הוכיחו כי אין קשר בין רמת האינטליגנציה של הילד לבין יכולות הלמידה שלו, לכן ידוע כי גם ילדים בעלי רמת משכל גבוהה עלולים לסבול מקשיים בלימודים שמתבטאים בשגיאות כתיב או בקשיים נוספים שנכנסים תחת הגדרה לקויות למידה. הלקויות יכולות להשפיע על מצבים תפקודו הרגשי של הלומד: כגון לחץ חרדה, וקשיי הסתגלות במערכת. התובנות הללו ותוצאות האבחונים מאפשרות לכל הילדים לקבל הזדמנות שווה להצליח ומסייעות למורים להבחין בהבדל בין הפוטנציאל האישי של הילד לבין הקושי שמונע ממנו למצות את הפוטנציאל הזה. על מנת לאפשר את ההזדמנות השווה לכל הילדים, בשלב מסוים ההורים מופנים לביצוע אבחון דידקטי.

ייחודיות של אבחון דידקטי לילדיםלמה לקחת את ילדי לאבחון דידקטי?

אבחון דידקטי לילדים מתמקד ביכולות הלמידה של הילד. האבחון בכללותו מספק מידע שיטתי על דרך החשיבה של הנבדק והאסטרטגיות בהן הוא משתמש לצורך ביצוע מטלות מסוימות. האבחון חושף את הקשר שבין תפקודי התפיסה, מיומנויות השפה והחשיבה. במהלך אבחון זה נבדק האם היכולות הללו מושפעות מגורמי תפקוד נוספים כגון: קשיים בקשב וריכוז. אבחון דידקטי אם כן, הוא אבחון בסיסי שעל פי תוצאותיו ההורים יקבלו המלצה לפנות לאבחונים ממוקדים יותר על מנת לענות על השאלה האם הילד זקוק לסיוע לימודי כלשהו ובאיזה היקף צריך להיות הסיוע הזה.

מה מקבלים הילדים לאחר האבחון

במידה ובמהלך האבחון מתגלות לקויות למידה, תינתן המלצה להתערבות מקצועית שתסייע לילד להתגבר על הקושי. כמו כן תיבנה תוכנית התערבות מתאימה לילד ולצרכיו הייחודיים תוך הסתמכות על תוצאות הבדיקה. ביצוע האבחון הזה יאפשר לילד לקבל תגבור בתחומים בהם הוא מתקשה, הוראה מתקנת והתאמות במהלך המבחנים. זה בתורו יאפשר לילד למצות טוב יותר את הפוטנציאל ולהגיע להישגים גבוהים יותר. אם כן, ביצוע אבחון דידקטי לילדים נחוץ וחשוב מכיוון שתוצאותיו יאפשרו לילד להשיג הצלחה בלימודים על אף הקושי בו נתקל בתחומי לימוד מסוימים.